סמינר תשובה תשפ"ד

ישיבה על המשבר: צוהר בית מדרשי לענייני השעה

שלישי - חמישי | ד'-ו' | 19-21.9.23
מכון הדר, רחוב עמק רפאים 63, ירושלים

סמינר תשובה של מכון הדר מתקיים בכל שנה ומציע שלושה ימי לימוד בית מדרשי אינטנסיביים לקראת הימים הנוראים. הסמינר הוא טעימה קצרה מסוג הלימוד שמתקיים בתכנית אלול, ושל אורח חיים ישיבתי הכולל לימוד בשיעורים וחברותא, תפילה, וכן ארוחות משותפות וסליחות מוזיקליות כמיטב המסורת.

השנה נפתח יחד סוגיות הנוגעות למשבר הפוליטי והחברתי סביב הרפורמה המשפטית וסביב מערכת היחסים הסדוקה שבין מחנות שונים בעם ישראל. האם יש תקדים תלמודי לעסוק בהפרדת רשויות בימינו? מה אפשר ללמוד מספרות השו"ת על סמכותה של הנהגת הקהל לכפות את רצון הרוב על הקהילה? כיצד מצופה מאדם דתי, עם כל מערכת ערכיו הדתית, להתנהל בתוך דמוקרטיה ישראלית, במדינה שרוב אזרחיה אינם שותפים להשקפת עולמו? מן התנ"ך המשנה והתלמוד, דרך ספרות השו"ת ושירה עברית מודרנית, נחפש תמרורי דרך בית מדרשיים להליכה במשעול המפותל של חיים יהודיים ודמוקרטיים במדינת ישראל.

מבין המלמדים: ר' אביטל הוכשטיין, ר' נדב ברגר, ר' ג'ייסון רוגוף, ד"ר תהילה אליצור, ד"ר מירי שליסל, ועוד!
לצפייה בלו"ז המלא

הסמינר פתוח ומיועד לכל המעוניין להתכונן לימים הנוראים באופן מרוכז, ומהווה הזדמנות להכיר את קהילת הדר, את מוריה ואת סגנון הלימוד המשלב פתיחות אינטלקטואלית, לימוד מסורתי שאיננו מתפשר, ושיח מתמיד עם עולם ההלכה בימינו אנו.

עלות השתתפות בסמינר (כולל ארוחות ופינת קפה מלאה לאורך כל הסמינר):

לסמינר כולו

מחיר מלא - 300 ש"ח
מחיר סטודנט.ית - 150 ש"ח

ליום בודד

מחיר מלא – 140 ₪

מחיר סטודנט.ית – 70 ש"ח

**תוספת לינה - 100 ש"ח ללילה (מקומות הלינה מוגבלים, בהרשמה מראש בלבד)

פרטים אישיים
כיצד שמעת על הסמינר
לוגיסטיקה
לינה

ניתנת אפשרות ללינה בחוות הנוער הציוני למשתתפי הסמינר, בתוספת 100 ש"ח ללילה. הלינה בחדרי שותפים בחלוקה מגדרית (חדרי בנות, חדרי בנים) בבניין 9 בחווה. שימו לב שתנאי החדרים בסיסיים ויש צורך להביא כלי מיטה ורחצה. 

**שימו לב - כדי שנוכל להיערך כראוי: הרשמה ללינה תתבצע עד שבוע לפני תחילת הסמינר, 5.9. ביטולים יתבצעו עד יומיים לפני תחילת הסמינר, 10.9 בלבד. 

מידע לתשלום 

עלות השהתתפות בסמינר כולו (כולל ארוחות מלאות ופינת קפה לאורך הסמינר): 
מחיר מלא - 300 ש"ח
סטודנט.ית - 150 ש"ח
יום בודד: מחיר מלא - 140 ש"ח, סטודנט.ית - 70 ש"ח

מחירי ההשתתפות סמינר מסובסדים. אם תהיו מעוניינים לשלם סכום אחר, ניתן לבצע זאת דרך העברה בנקאית (באשראי ניתן לבחור רק באופציות שלעיל). 
לכל שאלה מוזמנים ליצור קשר עימנו - israel@hadar.org
לשאלות ופרטים נוספים ניתן ליצור קשר  - Israel@hadar.org