בר מצווה - הגשת מועמדות למדריך


פרוייקט בר המצווה

     ארגון רבני "צהר" פרץ לתודעה הציבורית דרך פרויקט 'החתונות בדרכה של צהר' אשר נתן מענה לקהל רחב מאד בציבור הישראלי שחיפש את הדרך להינשא , כדת משה וישראל, אך בדרך נעימה ומאירה.

 

     המיזם הבא של הארגון הוא "בר המצווה של צהר", ומטרתו היא להנגיש לציבור הרחב את המפגש עם בית הכנסת והקהילה, את הקריאה והעליה לתורה באופן משמעותי ורלוונטי ולוודא שהחיבור של הטקס המסורתי עם החיים של המשפחה המודרנית יהיה באופן נעים ומאיר.

 

לצורך משימה זו מגייס הארגון מדריכים לפרויקט. בימים אלו אנו מאתרים את המועמדים למחזור ט' של קורס המדריכים.

 

     המדריכים בפרויקט זה הם אנשים המחויבים להלכה היהודית אשר יהדותם מהווה גורם משמעותי ומעצב בחייהם, יש להם היכרות משמעותית עם המנטליות החילונית ויכולת התנהלות במרחב זה. המדריכים נדרשים ליכולות חברתיות גבוהות, סקרנות ויכולת הכלה לקבל את הנער ומשפחתו כפי שהם ולפתח שיחה עם הנער והוריו. כמו כן נדרשים המדריכים להיות מסוגלים להוביל את טקס העלייה לתורה בבית הכנסת.

 

     לאחר מילוי הטופס המקוון ושיחה טלפונית, יוזמנו המועמדים לראיון בו תבחן התאמתם כמדריכים בפרויקט. אלו שיימצאו מתאימים לפרויקט, יוזמנו  לקורס הכשרה של 6 מפגשים. הקורס  יתחיל אחרי פסח ויתקיים בימי רביעי במרכז הארץ, בין השעות 18:00-21:30.

 

     מטרת הקורס להכשיר את המדריכים לאתגר ולצייד אותם בערכה שתלווה את המפגשים עם הנער. בקורס המדריכים יחשפו לאתגרים הכרוכים בהנחיית הטקס ובהכנת הנער לקריאה בתורה, יקבלו כלים להגיב נכון כלפי מצבים שונים שקורים במפגשים שכאלו. כמו כן יקבלו המדריכים הנחיה פסיכולוגית על ההתמודדויות אותם חווה הנער בגיל זה בכלל וסביב טקס בר -המצווה בפרט, וכן יחשפו לפעילות הארגון במחלקות השונות ויצטרפו כפעילים ושותפים לדרכה של "צהר".

 

     לאחר הקורס תחל ההדרכה בסדרה של 8 מפגשים בבית הנער ובבית הכנסת. מדריכים אלו ילמדו את חתן בר המצווה את קטע קריאתו בתורה וכיצד להניח תפילין, ייפגשו עם הנער סביב תוכן יהודי משמעותי והכרות עם עולם התורה והמצוות, ילוו ויאירו את הטקס בבית הכנסת, ויהוו מענה לשאלות הנער ומשפחתו.

 

המדריכים יפגשו  עם נער בר המצווה 8 פעמים בביתו (למשפחות הבוחרות במסלול המלא) , ילוו את הנער בעלייתו לתורה ובשבת בר המצווה, ויתוגמלו ב-700 ש"ח לכל נער שהם מלווים.

 

כמו כן המדריכים ישתתפו בהשתלמות פעם בשנה, ויזכו להנחיה ופיקוח מצד "צהר" במהלך השתתפותם בפרויקט. 

 

אם יש בך את הכישורים הנדרשים והנך מוכן להתגייס למשימה גדולה זו - מקומך איתנו!!!

פרטים אישיים

עדה ושפהרקע אישי, השכלה ותעסוקה
קורס הכשרת מדריכי בר מצווה של צהר